Aktualności

 

Mówić? ... nie mówić? ... obserwować trzeba.

2021-03-10 10:32

Odpowiedź Spółki na naszą interwencję (publikacja poniżej) ws. techniki jazdy stosowanej przez maszynistę i roli pracowników posterunków w tym zakresie.


Czytaj dalej...

 

Technika jazdy maszynisty vs. technika prowadzenia ruchu ISEDR

2021-02-22 08:35

Nasza interwencja ws. zarządzenia IBR, które w naszej opinii nakłada na dyżurnych ruchu nieuprawniony obowiązek w ingerencję techniki pracy maszynisty.


Czytaj dalej...

 

Problemów z EDR ciąg dalszy.

2021-02-14 13:07

W związku z dalszymi problemami z wdrożeniem i działaniem systemu EDR kierujemy do Centrali kolejne pismo w tej sprawie. Poniżej jego treść. Jedocześnie prosimy Was abyście swoje uwagi oraz informacje o usterkach w EDR/SEPE2 albo bezpośrednio do nas na maila albo za pośrednictwem biura on-line działającego na naszej stronie internetowej.


Czytaj dalej...

 

Wznowienie badań okresowych

2021-02-04 16:50

W załączniku, w pigułce, kilka informacji dotyczących możliwości wznowienia przeprowadzania badań okresowych z zachowaniem środków ostrożności i rygoru sanitarnego. Informacje te są dostępne na podanej w załączniku stronie internetowej Kolejowej Medycyny Pracy.


Czytaj dalej...

 

Co z podwyżkami?

2021-01-29 08:52

Zamieszczamy odpowiedź na wystąpienie 3 central związkowych w sprawie kontynuacji zawieszonych w ubiegłym roku rozmów.
W najbliższych dniach planowana jest wideokonferencja z udziałem Prezesa Zarządu PKP PLK S.A. Pana Ireneusza Merchela podczas której omawiany będzie również ten temat.
O wynikach rozmów będziemy informowali kol. i kol. na bieżąco


Czytaj dalej...

 

O bezpieczeństwie manewrów....inaczej

2021-01-27 10:37

Publikujemy materiał otrzymany z Biura Bezpieczeństwa stanowiący inną niż dotychczas formę przypomnienia Wam o zasadach obowiązujących przy bezpiecznym wykonywaniu manewrów.


Czytaj dalej...

 

Wspólne stanowiska organizacji związkowych w IZ Sosnowiec

2021-01-27 10:21

Zamieszczamy wspólne stanowiska organizacji związkowych działających przy IZ Sosnowiec przekazane kierownictwu Zakładu.


Czytaj dalej...

 

Nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury

2021-01-18 18:13

Zamieszczamy pełną treść Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 11 stycznia 2021 r. w sprawie pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.
Przypominamy, że to min. dzięki wieloletnim staraniom ZZDR PKP w rozporządzeniu tym powraca do rodziny pracowników kolejowych stanowisko zwrotniczego z określonymi dla niego wymogami.


Czytaj dalej...

 

Zespół ds. LCS-ów niepotrzebny?

2021-01-18 17:55

Treść pisma stanowiącego odpowiedź na nasze wystąpienie w/s powołania zespołu który zająłby się opracowaniem reguł ustalania obsad na LCS-ach.
Treść odpowiedzi nie wyczerpuje naszych wątpliwości i uwag więc będziemy ponawiali wystąpienie w tej sprawie ale ze wskazaniem konkretnych lokalizacji i problemów tam wynikających tak jak sugeruje pracodawca.
W związku z tym prosimy o zgłaszanie wszelkiego rodzaju problemów wynikających na nowo oddawanych do użytku lub już funkcjonujących LCS - ach.
Jednocześnie prosimy o kierowanie pisemnych wystąpień w tych sprawach do dyrektorów waszych zakładów pracy tak aby kierowane do spółki tematy oparte były jakąkolwiek dokumentacją z poziomu zakładu linii kolejowych.


Czytaj dalej...

 

Dialog ws. podwyżek wynagrodzeń

2021-01-18 17:48

Publikujemy stanowisko trzech central Związków Zawodowych, które dotyczy kontynuacji rozpoczętego w 2020 roku dialogu w/s wzrostu wynagrodzeń który został ze względów wystąpienia pandemii zawieszony. Naszym kolegom z reprezentatywnej centrali związkowej, którzy wycofali się ze wspólnej inicjatywy związków pozostaje przypomnieć słowa jednego z Wielkich Polaków "....kolejarze nie dajcie się podzielić..."


Czytaj dalej...

 

Strony:« Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 50 Następna »
LOGO