Aktualności

 

Badania okresowe

2020-04-02 18:42

Zamieszczamy nowe informacje ws. badań okresowych. W załącznikach znajdziecie również informacje na temat wznowienia od jutra badań kontrolnych.


Czytaj dalej...

 

Najnowszy komunikat z medycyny pracy

2020-03-28 11:33

Jest nadzieja na wznowienie badań okresowych.


Czytaj dalej...

 

Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych - odpowiedź Ministerstwa

2020-03-28 11:23

Zamieszczamy odpowiedź otrzymaną z Ministerstwa Infrastruktury na nasze pismo ws. poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.


Czytaj dalej...

 

Informacje z PKP PLK S.A.

2020-03-28 11:08

Pismo dotyczące działań podejmowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.


Czytaj dalej...

 

Zwrotniczy już formalnie Kolejarzem!!!

2020-03-21 08:11

Formalności zostały dopełnione a nasza batalia zakończona sukcesem!!!
W Dzienniku Ustaw z Dnia 17 marca 2020 roku, poz 462, ogłoszony został tekst Ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw, z dnia 9 stycznia 2020 r. Ustawa ta przywraca na powrót do listy zawodów kolejowych (w rozumieniu Ustawy o transporcie kolejowym oraz aktów wykonawczych) stanowisko zwrotniczego.

Tym samym "naprawiony" został poważny błąd jaki popełniono kilka lat temu przy konstruowaniu treści tak zwanej Ustawy deregulacyjnej.

Między innymi nasza Organizacja Związkowa od wielu lat zabiegała o ponowne ujęcie stanowiska zwrotniczego w ramy ustawy o transporcie kolejowym. Całość materiałów możecie znaleźć w archiwach naszej strony internetowej.

Jest to o tyle ważne, że przywróci możliwość rozwoju zawodowego pracownikom zatrudnionym na stanowisku zwrotniczego poprzez zaliczenie tym pracownikom stażu pracy, do lat pracy umożliwiających skierowanie ich na przykład na kurs nastawniczego czy dyżurnego ruchu.

Ponadto nie mniej ważną kwestią która znajdzie uregulowanie na podstawie tej zmiany to sytuacja w której zwrotniczy zatrudniany był przy układaniu i zabezpieczaniu drogi przebiegu (na przykład przy manewrach czy w sytuacjach awaryjnych), co w dotychczasowej sytuacji prawnej budziło pewne wątpliwości co do legalności takiego zakresu obowiązków.

Nie bez znaczenia dla wspólnej, kilkuletniej batalii o ponowne ujęcie stanowiska zwrotniczego w zapisach Ustawy o transporcie kolejowym oraz innych ustaw i aktów wykonawczych była współpraca w tym zakresie z pracodawcami kolejowymi którzy również od początku wskazywali, iż deregulacja zawodu zwrotniczego jest kompletnym nieporozumieniem i w pewien sposób "zrujnowała" system szkolenia kadr przede wszystkim w spółce PKP PLK S.A.."


Czytaj dalej...

 

Jakie wynagrodzenie za kwarantannę?

2020-03-21 07:59

W związku z Waszymi pytaniami dotyczącymi wynagrodzenia jakie należy się za czas kwarantanny przekazujemy poniższe informacje uzyskane z komórki Dialogu Społecznego IPR Biura Spraw Pracowniczych PKP PLK S.A.


Czytaj dalej...

 

Co z badaniami okresowymi?

2020-03-21 07:48

Publikujemy komunikat jaki otrzymaliśmy od Kolejowej Medycyny Pracy dotyczący dalszego funkcjonowania Kolejowej Medycyny Pracy.
Ogólnie KMP nadal nie wykonuje badań profilaktycznych (okresowych) z wyjątkiem badań kontrolnych dla pracowników powracających ze zwolnienia lekarskiego trwającego powyżej 30 dni.
Nadal czekamy na decyzję o przedłużeniu daty ważności badań okresowych dla pozostałych pracowników którym kończy się ich ważność.


Czytaj dalej...

 

Koronawirus - istotne informacje

2020-03-21 07:38

Zamieszczamy garść informacji związanych z aktualną sytuacją.


Czytaj dalej...

 

Aktualne informacje ws. panującego zagrożenia epidemicznego

2020-03-16 07:39

Zamieszczamy informacje otrzymane od PKP PLK S.A. ws. zagrożenia epidemicznego.
Jednocześnie informujemy, że ciągłość pracy biura Rady Krajowej i Sektora Infrastruktury w Warszawie zostanie zachowana - ograniczona zostanie jednak personalnie do dwóch osób - prosimy o wyrozumiałość w przypadku utrudnień.


Czytaj dalej...

 

Ograniczenia w biurze MKR ZZDR PKP Katowice

2020-03-16 06:34

Prosimy o stosowanie się do zawartej w załączniku prośby. Wszelkie sprawy prosimy kierować przede wszystkim na telefony komórkowe lub adresy mailowe.


Czytaj dalej...

 

Strony:« Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 48 Następna »
LOGO