Aktualności

 

Konieczne zmiany w instrukcji!

2016-11-05 19:25

Nasze wystąpienie oraz otrzymana odpowiedź w sprawie konieczności zmian w instrukcji o organizacji zamknięć torowych.
Sprawa odpowiednich regulacji jest niezwykle pilna w kontekście czekających nas w najbliższym czasie nawału robót inwestycyjnych.


Czytaj dalej...

 

W obronie Prezesa

2016-10-27 04:55

Publikujemy pismo w sprawie odwołania ze stanowiska wiceprezesa Zarządu Spółki PKP PLK S.A. Pana Andrzeja Pawłowskiego.
Stanowisko zostało podpisane przez cztery największe centrale związkowe w spółce PKP PLK S.A., przy czym kilka pozostałych związków również deklarowało poparcie dla naszego działania. Ich podpisów nie ma jedynie ze względów organizacyjnych ponieważ koledzy z pozostałych związków zawodowych nie pracują na co dzień w Warszawie i musielibyśmy z jego doręczeniem czekać do czasu kolejnego spotkania w spółce.
Dziwnym wydawać się może, że Związki Zawodowe występują w obronie bądź co bądź przedstawiciela pracodawcy, uważamy jednak, że kto jak kto ale Pan Prezes Andrzej Pawłowski za swoje dokonania dla Spółki oraz dla jej Pracowników niczym nie zasłużył sobie na takie potraktowanie.
W imieniu wielu pracowników dziękujemy Panu Prezesowi Pawłowskiemu za kilka lat merytorycznej, choć niekiedy trudnej współpracy. Życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej.


Czytaj dalej...

 

Nagrody z okazji XV lecia PKP PLK S.A.

2016-10-26 13:11

Informacja o wysokości premii przyznanych Pracownikom z okazji XV-lecia PKP PLK S.A.


Czytaj dalej...

 

W Sektorze Infrastruktury

2016-10-22 19:25

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z dwóch ostatnich spotkań jakie odbyły się w tym miesiącu z Pracodawcą oraz z przedstawioną przez ZZDR PKP propozycją ustanowienia urlopu zdrowotnego dla Pracowników Spółki


Czytaj dalej...

 

XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

2016-10-22 18:35

Zaproszenie na pielgrzymkę


Czytaj dalej...

 

A jednak ....niech sobie radzą?

2016-10-22 18:25

Odpowiedź Centrali Spółki na nasze wystąpienie w sprawie zwiększenia obsad i ograniczenia obowiązków pracowników posterunków technicznych w czasie trwania zamknięć torowych. Ponieważ treść udzielonej odpowiedzi jest (delikatnie mówiąc) niesatysfakcjonująca, sprawa będzie kontynuowana.


Czytaj dalej...

 

20 km/h na przejeździe - interpretacja w zakresie wydawania rozkazu "O"

2016-10-02 11:42

Publikujemy wyjaśnienie Biura Eksploatacji w zakresie właściwego wypełniania rozkazu pisemnego "O" w przypadku ograniczenia prędkości do 20 km/h na przejazdach kolejowo-drogowych.


Czytaj dalej...

 

Zachodzi potrzeba zwiększenia obsad!

2016-09-11 17:35

Po raz kolejny zasygnalizowaliśmy problem obciążenia pracą dyżurnych ruchu na posterunkach w rejonie których odbywają się prace inwestycyjne.
Nową "świecką tradycją" stało się niestety wpisywanie w odpowiednim paragrafie Regulaminu tymczasowego, że "...nie zachodzi potrzeba..." - naszym zdaniem w wielu przypadkach jest to postępowanie nie tylko świadczące o niskiej kulturze bezpieczeństwa ale także odbiegające od posiadanego przez Spółkę Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem.


Czytaj dalej...

 

Zapomniano o biurkach??

2016-09-11 17:26

Zwróciliśmy się do Biura Spraw Pracowniczych Centrali Spółki PKP PLK S.A. z interwencją w sprawie braku zaplanowania funduszy na zakup nowych biurek na nastawnie.


Czytaj dalej...

 

Kultura bezpieczeństwa nie dla wszystkich?

2016-08-07 20:46

Zamieszczamy pismo interwencyjne jakie wystosowaliśmy do Zarządu PKP CARGO Service ws. rażącego lekceważenia zgłaszanych przez naszego kolegę nieprawidłowości w zakresie Regulaminu tymczasowego obsługi jednej z bocznic.
Jesteśmy przekonani, że Zarząd PKP CARGO Service jako jeden z sygnatariuszy Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” - podejdzie z pełną odpowiedzialnością do problemu.


Czytaj dalej...

 

Strony:« Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 26 Następna »
LOGO