Aktualności

 

W sprawie strajku do podróżnych i pracowików

2013-01-24 15:27

W załączeniu ulotki z informacjami dla pasażerów i pracowników odnośnie jutrzejszego protestu.


Czytaj dalej...

 

Informacje i dokumenty dotyczące strajku ostrzegawczego

2013-01-24 15:25

W załącznikach znajdziecie dokumenty oraz informacje dotyczące jutrzejszego strajku ostrzegawczego, jaki zostanie przeprowadzony w godzinach 7:00 - 9:00


Czytaj dalej...

 

STRAJK OSTRZEGAWCZY

2013-01-24 15:23

Podjęta została decyzja o organizacji strajku ostrzegawczego w części spółek Grupy PKP.
Decyzja zapadła w związku z działaniami niektórych pracodawców, którzy wymuszają na pracownikach deklaracje w kwestii prowadzonego sporu zbiorowego czyli ulg przejazdowych.


Czytaj dalej...

 

Po spotkaniu mediacyjnym.

2013-01-15 20:42

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach mediacji sporu zbiorowego ws. ulg przejazdowych.
Z informacji uzyskanych od przedstawicieli ZPK wynika, że po wstępnych deklaracjach pojawiła się możliwość przystąpienia do" Porozumienia"dotyczącego realizacji ulg przejazdowych przez dwóch kolejnych przewoźników samorządowych.
Przekazujemy treść komunikatu strony związkowej wydanego po zakończeniu spotkania.


Czytaj dalej...

 

Mediacje trwają.

2013-01-05 11:36

Na wczorajszym spotkaniu w ramach mediacji sporu zbiorowego - strona pracodawców przedstawiła oświadczenie, w którym przystaje na warunki konieczne do dalszego prowadzenia mediacji.
Zgodnie z oczekiwaniami strony związkowej tryb realizacji uprawnień do ulgowych przejazdów kolejowych obowiązujący w 2012 roku został przedłużony do końca stycznia br.
Ta deklaracja pozwoliła przedstawicielom pracodawców na uzyskanie czasu potrzebnego na rozmowy z pozostałymi przewoźnikami samorządowymi i szukanie możliwości realizacji żądań strony społecznej przedstawionych w ramach prowadzonego sporu zbiorowego.
Kolejne spotkanie mediacyjne odbędzie się 15 stycznia. Poniżej zamieszczamy protokół oraz oświadczenia pracodawców z ostatniego spotkania.


Czytaj dalej...

 

Żądania ZZDR PKP skierowane do Premiera

2012-12-13 18:16

Dziś w godzinach rannych Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP złożył w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pismo, w którym żądamy od Premiera podjęcia bezpośrednich działań w odniesieniu do sytuacji jaka powstała w komunikacji kolejowej aglomeracji śląskiej.
Z przebiegu wydarzeń dnia wynika, że pozostaje nam tylko oczekiwać na dymisję Ministra Transportu.


Czytaj dalej...

 

Oświadczenie Związku w sprawie sytuacji w śląskiej komunikacji kolejowej.

2012-12-12 09:44

Treść stanowiska ZZDR PKP przekazana mediom - odnosząca się do sytuacji w śląskiej komunikacji kolejowej.


Czytaj dalej...

 

Rokowania w ramach sporu zbiorowego

2012-12-08 15:41

Zamieszczamy informację ze spotkania z przedstawicielami ZPK w ramach wszczętego sporu zbiorowego dotyczącego ograniczenia uprawnień do ulgowych przejazdów kolejowych dla pracowników, emerytów i rencistów Grupy PKP oraz ich rodzin.


Czytaj dalej...

 

SPÓR ZBIOROWY W PKP PLK S.A.

2012-12-05 15:35

Po dzisiejszym spotkaniu w Spółce PKP PLK S.A. związki zawodowe żądające rekompensaty dla pracowników za ograniczenie uprawnień do ulgowych przejazdów kolejowych weszły w spór zbiorowy z pracodawcą.
Dość żenujące jest stwierdzenie pracodawcy, że wyznaczy do prowadzenia tego sporu osobę z poza Spółki - p. Krzysztofa Mamińskiego - czyżby w Centrali PKP PLK S.A. nie było osób kompetentnych do prowadzenia rozmów? Być może potrzebne jest utworzenie nowego stanowiska do spraw pracowniczych?
Poniżej zamieszczamy protokoły z dwóch ostatnich spotkań dotyczących tego tematu.
Jednocześnie przypominamy o trwającym REFERENDUM - jeśli nie wzięliście jeszcze w nim udziału zapytajcie swoich przedstawicieli gdzie możecie oddać swój głos.


Czytaj dalej...

 

REFERENDUM!

2012-11-14 11:39

W odniesieniu do działań pracodawców Grupy PKP - dotyczących realizacji uprawnień do ulgowych przejazdów kolejowych w 2013 roku - centrale związkowe podjęły decyzję o organizacji referendum.
Jesteśmy przekonani, że Wasz udział w referendum będzie bardziej miarodajną opinią pracownika niż ankiety rozpowszechniane przez pracodawców.


Czytaj dalej...

 

LOGO